Dieta pudełkowa

Catering dietetyczny który zamiennie nazywany jest również dietą pudełkową, to nic innego jak odpowiednio zbilansowane zestawy dań na cały dzień, które firmy cateringowe dostarczają pod wskazany adres. Nazwa wzięła się od sposobu pakowania posiłków – wszystko otrzymujemy w starannie dopasowanych i bezpiecznych pudełkach. Można dyskutować, czy taka forma jest ekologiczna, jednak nie ulega wątpliwości, że catering dietetyczny zyskuje coraz większą popularność i mnóstwo osób bardzo chętnie z niego korzysta.

Dla kogo catering dietetyczny?

Początkowo był on przeznaczony dla osób, których celem jest redukcja wagi przy jednoczesnym prawidłowo zbilansowanym i pokrywającym dzienne zapotrzebowanie energetyczne, menu. Każda firma oferująca tego typu usługę udostępnia wybór odpowiedniej liczby kalorii, a sama dieta oparta jest o składniki, które klient preferuje. Można zamówić np. dietę pudełkową w Mysłowicach, catering dietetyczny w Mikołowie. Ma to ogromne znaczenie w sytuacji, gdy nasze menu pozbawione jest określonych produktów, na przykład mięsa i składników pochodzenia zwierzęcego w przypadku wegan. Większość profesjonalnych firm cateringowych zatrudnia dietetyka, który czuwa nad właściwym komponowaniem posiłków. Dobrze zbilansowany sposób odżywiania powinien uwzględniać zapotrzebowanie organizmu na białko, tłuszcz, węglowodany, witaminy i minerały oraz dopasowaną do potrzeb i aktywności, wartość kaloryczną. Dlatego tak istotne jest, by zajęła się tym odpowiednio wykwalifikowana osoba.

Catering dietetyczny – zalety i wady.

Bez wątpienia największą zaletą jest wygoda i oszczędność czasu. Jest to szalenie istotne w sytuacji, gdy praca zawodowa lub inne zobowiązania zajmują większą część dnia, co uniemożliwia przyrządzanie posiłków w domu. Dlatego właśnie początkowa grupa docelowa w bardzo szybki sposób uległa modyfikacji i z tego typu diety, oprócz osób celujących w utratę wagi, korzystają również liczne korporacje oraz osoby prywatne, które ogranicza czas. Jednak wygoda cateringu dietetycznego wiąże się również z koniecznością zapłaty. W tym przypadku, cena często uwarunkowana jest miastem, popularnością firmy, oferowanym menu oraz, bardzo często, osobą która sygnuje ją swoim wizerunkiem. W ostatnim czasie mamy ogromny wysyp ofert od znanych celebrytów, dlatego przed wyborem najlepszego cateringu w Siemianowicach Śląskich warto zapoznać się z przykładowym menu, by mieć pewność, że nie płacimy wyłącznie za popularność. Na szczęście na rynku można znaleźć naprawdę szeroki wybór, dlatego każda osoba, która chciałaby skorzystać z tej formy odżywiania z pewnością znajdzie coś na miarę swoich potrzeb i zasobności portfela.

Materiał sponsorowany

Podobał Ci się ten wpis?

Kliknij gwiazdkę aby ocenić!

Średnia ocena 4 / 5. Ile głosów: 1

Bądź pierwszy, który oceni ten artykuł 🙂

Przepraszamy, że ten artykuł nie był dla Ciebie przydatny 🙁

Ale możemy go poprawić!

Możesz nam napisać jak możemy uczynić go lepszym?