Jak i ile gotować makaron

Makarony występują w wielu różnych wersjach i można je podawać z przeróżnymi dodatkami – zawsze są jednak sposobem na przygotowanie szybkiego i smacznego dania. W jaki jednak sposób należy je gotować, by uzyskać poszukiwany smak?

Przed gotowaniem makaronu…

Zanim zabierzesz się do gotowania, nastaw w wielkim garnku odpowiednią ilość wody – na każde 100 gramów makaronu powinien przypadać 1 jej litr. Nie wrzucaj makaronu od razu – najpierw należy poczekać aż się zagotuje i dodać łyżkę soli (na każdy litr użytej wody).

Jak gotować makaron?

Makaron należy wrzucić do gotującej się wody dopiero po chwili – kiedy stanie się słona. Wykorzystaj jedynie odmierzoną jego część – aby proporcje wody i produktu zostały zachowane. Jeśli do gotującego się makaronu wlejesz łyżkę oleju, będzie się on mniej kleił.

Jak długo gotować makaron?

Makaron gotuj w posolonej wodzie z dodatkiem oleju tak długo, jak zaleca opakowanie – w zależności od wersji może się gotować 3 minuty, a może nawet i 20! Trzymaj się przepisu!

Jak podać makaron?

Makaron po ugotowaniu należy przelać do durszlaka – dzięki temu gorąca woda zostanie odcedzona. Następnie warto przelać go chłodną wodą i kilka razy poruszać naczyniem, by wszystkie części miały z nią styczność. Można go podawać od razu – w towarzystwie wybranych warzyw czy sosów. Doskonale smakuje z sosem bolońskim, mięsem, serem i pietruszką – jako spaghetti – albo też na przykład penne z sosem serowym i brokułami. Pomysłów jest wiele!

Podobał Ci się ten wpis?

Kliknij gwiazdkę aby ocenić!

Średnia ocena 3.8 / 5. Ile głosów: 5

Bądź pierwszy, który oceni ten artykuł 🙂

Przepraszamy, że ten artykuł nie był dla Ciebie przydatny 🙁

Ale możemy go poprawić!

Możesz nam napisać jak możemy uczynić go lepszym?

Ostatnio wyszukiwane frazy:

  • ile gotuję się makaron