Kiedy udać się do dietetyka?

Mimo tego, że próbowałeś wielu diet, przestałeś jeść niezdrowe rzeczy i ćwiczysz, nadal nie możesz schudnąć lub zmagasz się z efektem jojo? Może być to spowodowane źle dobraną samodzielnie dietą.

Wiele osób chcąc bardzo szybko schudnąć prawie nic nie je, w efekcie organizm bardziej magazynuje tkankę tłuszczową. Głodówkami tylko sobie szkodzimy. Są jednak różne przyczyny, trudnego chudnięcia np.

  • Cukrzyca
  • Niedoczynność tarczycy
  • Zaburzenia hormonów płciowych

Kiedy skorzystać z pomocy dietetyka?

Jeśli chcemy schudnąć a nie posiadamy wystarczającej wiedzy na temat zdrowego odżywiania, aby sobie nie zaszkodzić lepiej udać się do specjalisty niż robić to na własną rękę. Opracowana przez dietetyka dieta pomoże ci zdrowo schudnąć, posiłki będą łatwe w przygotowaniu oraz syte dzięki czemu nie będziesz odczuwać chęci podjadania między posiłkami. Będzie on również na bieżąco wykonywał badania, aby sprawdzić stan Twojego organizmu i jego zmieniające się potrzeby żywieniowe. Do dietetyka powinniśmy się zwrócić również gdy mamy problem z efektem jojo. On pomoże ci utrzymać stałą, zdrową wagę.

Dietetyk nie zajmuje się jedynie pomocą w utracie kilogramów. Warto się do niego zgłosić w czasie ciąży, okresu karmienia piersią lub menopauzy. Z tej usługi mogą korzystać również osoby bardzo aktywne fizycznie, chcące zwiększyć wydolność swojego organizmu.

Dlaczego warto korzystać z diety online?

Jeśli planujemy zdrowo schudnąć dobrze jest skorzystać z pomocy dietetyka. On pomoże dobrać jak najlepszą dla nas dietę, określi zapotrzebowanie kaloryczne oraz kondycję naszego ciała. Niestety nie wszyscy mają wystarczająco dużo czasu lub możliwości na konsultacje, dlatego powstała możliwość konsultacji z dietetykiem online. Dzięki niej można konsultować się z dietetykiem gdzie i kiedy chcemy.

Dieta online zaczyna się podobnie jak zwykła standardowa konsultacja, czyli od wywiadu żywieniowego, w którym udzielamy informacji na temat naszego stanu zdrowia, stylu życia, rodzaju pracy, aktywności fizycznej. Wszystkie te pytania pomogą dietetykowi opisać jak najlepszą dla nas dietę. Należy prowadzić też notatki, w których będziemy zapisywać zjedzone posiłki w ciągu dnia. Dietetyk daje pacjentowi cenne wskazówki dotyczące odżywiania, rozwiewa wszelkie wątpliwości, motywuje do dalszego działania lub wprowadza drobne zmiany w diecie na prośbę klienta.

Zalety korzystania z usługi dietetyka online- Osoby mieszkające daleko od dużych miast, nie mające możliwości dojazdu lub mające problemy z poruszaniem się mogą szybko i wygodnie skonsultować się ze specjalistą. Przy wyborze dietetyka  należy kierować się kwalifikacjami, doświadczeniem oraz podejściem do klienta.

Źródło: Jak przygotować się do wizyty u dietetyka ? – Medyk.Online

Podobał Ci się ten wpis?

Kliknij gwiazdkę aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Ile głosów: 2

Bądź pierwszy, który oceni ten artykuł 🙂

Przepraszamy, że ten artykuł nie był dla Ciebie przydatny 🙁

Ale możemy go poprawić!

Możesz nam napisać jak możemy uczynić go lepszym?