Catering dietetyczny a odchudzanie i faktyczne efekty

Słodycze, ciastka i słone przekąski kuszą – zwłaszcza tych, którzy przez cały dzień nie mają czasu na przygotowanie i zjedzenie wartościowego, sycącego posiłku. Takie zwyczaje żywieniowe to najprostsza droga do tego, aby dorobić się kilku nadprogramowych kilogramów. Rozwiązaniem może być catering dietetyczny – pozwoli ci on nie tylko utrzymać zgrabną sylwetkę, ale też schudnąć.

Dlaczego tak trudno zrzucić zbędne kilogramy?

Nadwaga to plaga XXI wieku. Dotyczy osób w niemal każdym wieku, a jej skutkami są poważne choroby cywilizacyjne. Prowadzi ona do nadciśnienia tętniczego, problemów z układem krążenia, a nawet do cukrzycy.

Niekiedy – mimo silnej woli – nie jest łatwo schudnąć. Za problemy ze zrzuceniem wagi są odpowiedzialne:

  • nieregularne jedzenie posiłków – zapominanie o śniadaniach, zjadany w pośpiechu niewielki obiad i większa kolacja nie sprzyjają temu, aby wrócić do prawidłowej wagi – mimo spożywania zdrowych produktów. Taki sposób żywienia źle wpływa na metabolizm, co powoduje problemy ze zbiciem wagi
  • brak kontroli nad liczbą spożywanych kalorii – możesz jeść naprawdę zdrowo, a mimo tego nie tracić kilogramów. Aby schudnąć, musisz doprowadzić do deficytu energetycznego, czyli spożywać mniej kalorii, niż wynika to z twojego zapotrzebowania energetycznego. Samodzielne obliczanie kaloryczności dań jest bardzo trudne i łatwo zjeść ich więcej, niż wymaga tego dieta. Skutkiem tego może być nie tylko brak efektów odchudzania, ale też dorobienie się kilku dodatkowych kilogramów.

Jaki catering pudełkowy może pomóc schudnąć?

Catering na diecie może pomóc schudnąć niezależnie od tego, na jakiego rodzaju jadłospis padnie wybór. Ten, kto decyduje się na takie rozwiązanie, sam ustala, ile kalorii będzie spożywał każdego dnia. Tym samym może on jeść mniej, niż wynika to z jego zapotrzebowania energetycznego, co będzie prowadziło do regularnego spadku wagi.

Oprócz tego można wybrać catering dietetyczny stworzony z myślą o utracie kilogramów. Są to pudełkowe diety redukcyjne, które zakładają:

  • zdecydowanie mniejsze spożycie tłuszczu
  • rezygnację z jedzenia poddanego niektórym rodzajom obróbki termicznej – np. smażeniu
  • większe spożycie błonnika – jest to substancja roślinna, która nie ulega trawieniu w układzie pokarmowym. Dzięki temu błonnik na długo zapewnia uczucie sytości i zmniejsza apetyt, reguluje perystaltykę jelit i wspiera metabolizm
  • jedzenie kilku, mniejszy posiłków w ciągu dnia
  • spożywanie produktów pieczonych, duszonych i gotowanych.

Taka dieta to sposób na powrót do prawidłowej wagi, redukcję nadmiaru tanki tłuszczowej i pozbycie się wody zalegającej w organizmie. Pomaga ona także regulować apetyt oraz wdrożyć dobre nawyki.

Ile czasu należy stosować katering dietetyczny, aby wrócić do prawidłowej wagi?

To, ile czasu będzie konieczne stosowanie pudełkowej diety odchudzającej, zależy od celu, jaki chce osiągnąć dana osoba. Przyjmuje się jednak, że aby zdrowo chudnąć, należy tracić na wadze ok. 0,5-1 kg tygodniowo.

Istnieją diety-cud, które zakładają dużo szybsze rezultaty. Należy jednak pamiętać, że tylko stopniowe tracenie kilogramów, regularne spożywanie zdrowych posiłków pomaga uchronić się przed efektem jo-jo – właśnie to gwarantuje catering dietetyczny.

Jak wybrać catering, który faktycznie pomoże schudnąć?

Aby dieta pudełkowa przyniosła satysfakcjonujące efekty, powinna być dopasowana do zapotrzebowania kalorycznego i potrzeb danej osoby. Konieczne jest przeprowadzenie wywiadu żywieniowego online – na tej podstawie może zostać ułożony jadłospis oferowany przez Healthy Day. Może to być formularz wymagający podania danych na temat wzrostu, wagi, celów, aktywności fizycznej – informacje te pomagają ustalić optymalną kaloryczność posiłków.

Utrata nadprogramowych kilogramów to zawsze spore wyzwanie. Może być to trudne zwłaszcza dla tych, którzy nie mają czasu na gotowanie i robienie zakupów. Z pomocą przychodzi wtedy catering dietetyczny, a zwłaszcza dieta redukcyjna w pudełkach – o obniżonej zawartości tłuszczu, z większą ilością błonnika i składająca się ze zdrowych, smacznych posiłków.

Podobał Ci się ten wpis?

Kliknij gwiazdkę aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Ile głosów: 1

Bądź pierwszy, który oceni ten artykuł 🙂

Przepraszamy, że ten artykuł nie był dla Ciebie przydatny 🙁

Ale możemy go poprawić!

Możesz nam napisać jak możemy uczynić go lepszym?