Catering dietetyczny, który możesz dopasować do własnych potrzeb i upodobań!

Obecnie nietrudno o znalezienie oferty cateringu dietetycznego, jednak nie każda jest na tyle elastyczna, by mogła zaspokoić potrzeby danej osoby. Standardowe jadłospisy w dietach pudełkowych czasem mogą nie wystarczać. Dowiedz się, czy są cateringi dietetyczne, które można dopasować do własnych potrzeb.

Jaki powinien być najlepszy catering dietetyczny?

Choć od przybytku głowa nie boli, to ze względu na nasycenie rynku w firmach cateringowych niejednokrotnie wybór najlepszej oferty jest bardzo trudny. W tym celu warto odpowiednio zastanowić się, jakie są Twoje oczekiwania wobec diety pudełkowej. W zależności od osoby można wyróżnić następujące potrzeby:

 • eliminacja produktów zwierzęcych,
 • redukcja tkanki tłuszczowej,
 • eliminacja laktozy i glutenu,
 • wprowadzenie zdrowych nawyków żywieniowych,
 • zwiększenie efektywności treningów i zbudowanie masy ciała,
 • oczyszczenie organizmu z toksyn oraz wzmocnienie jego naturalnych procesów przeciwzapalnych,
 • zaspokojenie głodu za pomocą zdrowych i smacznych posiłków.

Niezwykle ważne jest, aby wybrać dietę cateringową, która dokładnie sprosta Twoim oczekiwaniom. Oprócz tego istotne jest, aby jadłospis, na podstawie którego powstają posiłki, był opracowany przez specjalistę żywienia, dzięki czemu wybór takiego odżywiania będzie korzystny dla organizmu.

Jak wiele można zmienić w diecie cateringowej?

Tradycyjne oferty cateringów dietetycznych zazwyczaj ograniczają się do wyboru kaloryczności i kilku jadłospisów. Niektóre firmy jednak pozwalają na nieco bardziej elastyczne podejście przy składaniu zamówienia na dietę pudełkową, np. DietBox, w którym można:

 • wybrać 1 z 8 wariantów liczb posiłków,
 • wymieniać danie w ramach innej diety.

Dzięki temu możesz kontrolować nie tylko sposób żywienia, czy wartość kaloryczną. Takie działanie pozwala także na dostosowanie liczby dań do Twoich potrzeb. Wszak nie każdy chce decydować się na pakiet 5 posiłków dziennie, niektórzy potrzebują jedynie lunchbox do pracy. Dlatego warto wybrać taką opcję, która najbardziej będzie spełniać Twoje oczekiwania.

Jakie są polecane diety pudełkowe?

Wraz z rozwojem rynku cateringowego można zauważyć ciekawe oferty na popularne jadłospisy. W ostatnich czasach chętnie są wybierane diety pudełkowe:

 • ketogeniczne

To skuteczny sposób na szybką redukcję tkanki tłuszczowej oraz budowę mięśni. Użytkownicy takiej diety chwalą sobie możliwość spożywania sytych posiłków oraz osiąganie trwałych efektów.

 • sirtuinowa

Gdy Adele schudła 40 kilogramów, wiele osób oniemiało z wrażenia i zapragnęło wypróbować jej dietę. Żywienie bogate w składniki pobudzające syntezę sirtuin to efektywna metoda pozwalająca na zrzucenie dodatkowych kilogramów oraz stymulowanie naturalnych procesów naprawczych w organizmie.

 • post warzywno-owocowy

Oczyszczenie organizmu z toksyn oraz wspomaganie samoczynnych procesów przeciwzapalnych jest niezwykle istotne dla dobrego samopoczucia, oraz zdrowia. Kuracja zazwyczaj trwa od 2 do 6 tygodni, a dzięki niej można zauważyć poprawę stanu skóry, procesów metabolicznych czy snu.

To tylko kilka propozycji diet cateringowych, które są chętnie stosowane i chwalone za rezultaty.

Podobał Ci się ten wpis?

Kliknij gwiazdkę aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Ile głosów: 0

Bądź pierwszy, który oceni ten artykuł 🙂

Przepraszamy, że ten artykuł nie był dla Ciebie przydatny 🙁

Ale możemy go poprawić!

Możesz nam napisać jak możemy uczynić go lepszym?