Czy możliwa jest skuteczna dieta bez znacznych wyrzeczeń? Poznaj prawdy i mity na temat diet „odchudzających”

Wiele osób ciągle się odchudza, ale zamiast chudnąc, dodatkowo tyje – cóż efekt jojo dopada wielu. Otóż należy zdawać sobie sprawę, że skuteczna dieta to nie zmniejszenie porcji do kilku garści czy też głodzenie się, wszak skuteczna dieta to coś więcej, to zmiana stylu życia. A więc jeżeli zastanawiacie się, czy możliwa jest dieta bez głodzenia się, to odpowiedź brzmi: oczywiście, że tak. Ale jeżeli zadajecie sobie pytanie, czy skuteczna dieta wiąże się z wyrzeczeniami, to i tutaj odpowiedź jest twierdząca, jednak musicie wiedzieć, że nie dla każdego te wyrzeczenia będą odczuwalne. Poznajcie więc fakty i mity na temat diet „odchudzających”.

Dieta „odchudzająca”- pierwszy mit!

Często mówi się o dietach odchudzających, ale tak naprawdę nie ma czego takiego, jak dieta odchudzająca, co najwyżej mówimy o diecie redukcyjnej. Jednak całe życie nie można na niej być. Jeżeli zmagacie się z nadprogramowymi kilogramami, to niezbędne jest ich zgubienie, a więc zredukowanie ilości spożywanego jedzenia do około 2000 kalorii i włączenie intensywnych ćwiczeń i bardzo aktywnego tryby życia. Nie można zmniejszyć spożywanych kalorii do 1000, bo będzie Wam słabo, ale także będziecie źle się czuć. Tutaj musicie wiedzieć, że dieta to styl życia, który rozumie się poprzez zdrowe odżywianie, ale i zbilansowaną dietę, a także wprowadzenie aktywności. Tak naprawdę dbając o siebie, nie możecie już powrócić do objadania się, bo ponownie doświadczycie przyrostu dodatkowych kilogramów i to w bardzo szybkim tempie.

Czy na diecie jest się głodnym?

Wiele osób nadal powiela mit, że będąc na zdrowej diecie, chodzi się ciągle głodnym. Nic bardziej mylnego. Otóż owszem objadanie się jest zabronione, ale także nie będziecie się głodzić. Zbilansowana dieta oparta jest o 5 pełnowartościowych posiłków. Zatem jecie nie tylko śniadanie, ale i drugie śniadanie, które może mieć formę gęstego smoothie. Następnym posiłkiem jest obiad, nawet dwudaniowy. Oczywiście czeka Was także deser, choćby w formie owoców z naturalną czekoladą, a na kolacje możecie zjeść sałatkę z kiełkami oraz kanapki na bazie pieczywka razowego z pomidorem i wędliną. Zatem brzmi bardzo dobrze, prawda? Jeżeli lubicie przekąski, to możecie zjeść garść orzechów czy migdałów. Oczywiście trzeba zdawać sobie sprawę, że zdrowe jedzenie to zbilansowane jedzenie, czyli także różnorodne. Ale jeżeli nie chce Wam się przygotowywać posiłków, to zawsze możecie zdecydować się na diety pudełkowe oferowane przez catering dietetyczny.

Wyrzeczenia czas start!

Zdrowa dieta staje w opozycji do jedzenia śmieciowego, zatem ze swojego menu musicie je całkowicie wyrzucić. Dla niektórych może być to ciężkie, ale pomyślcie, że robicie to dla swojego zdrowia i organizmu, ale i piękna. Swoją drogą dania typu pizza czy kebab, a nawet hamburgery możecie przygotować na bazie zdrowych i nietłustych produktów. Należy też z jadłospisu wyrzucić wszelkie używki, bo moi drodzy alkohol jest bardzo kaloryczny, ale i metabolizm spowalnia. Jeżeli jednak nie wyobrażacie sobie obiadu bez lampki wina, to postawcie na te bezalkoholowe, które także świetnie smakuje, ale przy tym jest zdrowe. W diecie nie powinien znajdować się też biały cukier, ale nie oznacza to, że macie stosować słodziki. Alternatywą jest cukier nierafinowany brązowy, ale koniecznie w małej ilości.

Dieta nie trwa chwilę – bo dieta to styl życia

Skoro już wiecie, że dieta to styl życia i styl odżywiania się to pamiętajcie, że diety typu kapuściana czy 1000 kalorii nie są tylko dziwnym wytworem, ale są przede wszystkim niezwykle szkodliwe. Nie można stosować żadnych tego typu diet. Jeżeli chcecie się zdrowo odżywiać, to musicie zmienić o 180 stopni styl odżywiania się, czyli wyeliminować z jadłospisu wszelkie szkodliwe składniki. Bardzo ważne jest także pochodzenie produktów, które powinny być organiczne.

Na samym końcu przypominamy, że dieta to także ruch. Dlatego też należy być aktywnym. A więc samochód zamieniamy na rower, a windę na schody. Pamiętajcie, że absolutnie nie można stosować żadnych tabletek odchudzających, bo mogą one poczynić wiele szkód w Waszych organizmach. Oczywiście ich działanie nie polega na tym, że zgubicie nadprogramowe kilogramy, lecz działają one przeczyszczająco, zatem usuwają wodę z organizmu, a to duży krok do odwodnienia się.

Podobał Ci się ten wpis?

Kliknij gwiazdkę aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Ile głosów: 1

Bądź pierwszy, który oceni ten artykuł 🙂

Przepraszamy, że ten artykuł nie był dla Ciebie przydatny 🙁

Ale możemy go poprawić!

Możesz nam napisać jak możemy uczynić go lepszym?