Jak i ile gotować makaron ravioli

Makaron ravioli jest to potrawa typowo włoska. Wbrew obiegowej nazwie są to nieduże pierożki. Nadziewa się je zazwyczaj serem ricotta, mięsem lub warzywami – najczęściej szpinakiem. Makaron może być w kształcie owalnym lub kwadratowym. W marketach można dostać dwa rodzaje – w wersji surowej jak i gotowanej do przygrzania.

Przed gotowanie makaronu ravioli

Pamiętaj, że gotując makaron w pierwszej kolejności gotujemy wodę – nigdy nie wrzucamy makaronu do zimnej wody! Przygotuj na każde 100g makaronu jeden litr wody. Nastaw ją w większym garnku, aby całość nie wykipiała na kuchenkę. Nie zapomnij również posolić wodę – nie przesadzaj, powinna wystarczyć łyżeczka stołowa.

Jak gotować makaron ravioli

Gdy woda już zacznie się gotować, solimy wodę – bez tego makaron będzie mdły w smaku. Do gotującego się wrzątku wrzucamy ostrożnie poduszeczki ravioli. Delikatnie mieszamy pilnując, aby makaron nie przywarł do garnka. Można również dodać łyżkę oliwy z oliwek – makaron po wyjęciu z wody będzie się mniej kleił.

Ile gotować makaron ravioli

Długość gotowania makaronu ravioli zależy od użytego nadzienia. Makaron należy gotować minimum 12 do 15 minut. Czas potrzebny na gotowanie zawsze jest podany przez producenta na opakowaniu. Czas gotowania mierzymy od momentu ponownego zagotowania się wody. Pamiętaj o mieszaniu makaronu, w przeciwnym wypadku przyklei się do ścianek naczynia i przy wyjmowaniu rozerwie.

Jak podać makaron ravioli

Po ugotowaniu przelewamy makaron do durszlaka. Aby go zahartować przelewamy zimną wodą. Podajemy na słodko lub ostro – w zależności od użytego farszu.

Smacznego!

Podobał Ci się ten wpis?

Kliknij gwiazdkę aby ocenić!

Średnia ocena 3 / 5. Ile głosów: 4

Bądź pierwszy, który oceni ten artykuł 🙂

Przepraszamy, że ten artykuł nie był dla Ciebie przydatny 🙁

Ale możemy go poprawić!

Możesz nam napisać jak możemy uczynić go lepszym?