Kubek termiczny czy termos? Co lepsze?

Kubek termiczny i termos to niezwykle przydatne gadżety, szczególnie w podróży, a także i w pracy. Czym się od siebie różnią? Kubek termiczny czy termos? Co lepsze?

Na co zwrócić uwagę, kupując termos lub kubek termiczny?

Termos oraz kubek termiczny to akcesoria, których zadaniem jest utrzymanie wysokiej albo niskiej temperatury napoju. Obu można używać poza domem. Oba gadżety dostępne są w różnych pojemnościach, a wybór konkretnego zależy od przeznaczenia oraz specyfiki użytkowania. Pod uwagę weź:

Pojemność

Podstawowa różnica pomiędzy tymi dwoma naczyniami jest taka, że termos ma mniejszą pojemność. Najczęściej jest to 300 ml albo 500 ml, czyli odpowiada dwóm szklankom napoju. Z kolei do termosu wlejemy litr, a nawet kilka litrów napoju!

Liczbę osób, która będzie korzystać z naczynia

Kubek o pojemności 500 ml dla Ciebie wystarczy. Jeśli jednak ktoś jeszcze ma z niego korzystać np. dziecko lub mąż, to pamiętaj, że pół litra napoju to za mało. Dlatego dostosuj pojemność do liczby osób, które będą korzystały z naczynia.

Czas, jaki przebywasz poza domem

Niezwykle istotnym czynnikiem decydującym o zakupie konkretnego naczynia, jest czas, jaki będziesz przebywać poza domem. Czy to będzie godzina? A może cały dzień? Na krótkie spotkanie biznesowe wystarczy kubek termiczny. Z kolei na całodniową wycieczkę znacznie bardziej praktyczny okaże się termos.

Kubek termiczny czy termos – co lepsze?

Do pracy optymalny będzie kubek termiczny o pojemności 300 ml. Rano napełnij go ulubioną kawą. Będziesz mieć pewność, że utrzyma ciepło nawet do kilku godzin. A jak wiadomo, kawa smakuje znacznie lepiej, gdy jest ciepła. Kubek możesz trzymać w ręku, włożyć do torebki, a w pracy postawić na biurku. Najlepiej z dala od komputera i dokumentów, aby przypadkiem ich nie zalać. Wybieraj modele z silikonowym spodem, który zapobiegnie ślizganiu się, a tym samym zmniejszasz ryzyko przewrócenia się kubka i wylania jego zawartości na ważne rzeczy.

Na podróż dobrym wyborem będzie zarówno kubek termiczny, jak i termos. Jeśli podróżujesz samemu, to duży kubek spokojnie Ci wystarczy. Pamiętaj, aby miał proste otwieranie i zamykanie. W ten sposób ułatwisz sobie korzystanie z niego, podczas prowadzenia samochodu. Powinien być również szczelny, aby podczas jazdy napój się nie wylewał. Z kolei podczas wycieczki z dziećmi lepszym rozwiązaniem będzie duży termos.

Jeżeli planujesz wycieczkę w góry i zdobywanie szczytów, to znacznie lepszym wyborem będzie termos. Dlaczego? Dlatego, że ma on większą pojemność. Kubek termiczny 300 ml, a nawet 500 ml może okazać się niewystarczający podczas całodniowej wędrówki. Tym bardziej że survivalowa wycieczka lub zdobywanie wysokich szczytów to nie lada wyzwanie. W takiej sytuacji postaw na termos o pojemności 1 litra, a nawet i większej. Porządne naczynie utrzyma temperaturę przez długi czas. Natomiast stalowa obudowa jest odporna na uszkodzenia i sprawdzi się w trudnych warunkach. Wybieraj modele, które mają proste otwieranie i zamykanie oraz wysokiej jakości system uszczelniający.

Podobał Ci się ten wpis?

Kliknij gwiazdkę aby ocenić!

Średnia ocena 3.5 / 5. Ile głosów: 2

Bądź pierwszy, który oceni ten artykuł 🙂

Przepraszamy, że ten artykuł nie był dla Ciebie przydatny 🙁

Ale możemy go poprawić!

Możesz nam napisać jak możemy uczynić go lepszym?