Skąd wziąć najlepszą wodę do picia?

W mediach i internecie często podkreśla się znaczenie właściwego nawodnienia organizmu dla ludzkiego zdrowia i samopoczucia – zaleca się, by w ciągu dnia przyjmować 2,5 litra płynów w każdej postaci. Rzadko mówi się jednak o tym, że duże znaczenie ma także jakość spożywanej przez nas wody. Skąd mamy wiedzieć, jaką wodę pić?

Woda alkaliczna – co to?

Woda alkaliczna posiada wysokie pH – powyżej 7,5, dlatego czasem nazywana jest wodą zasadową. Jest to najlepszym rodzaj wody pitnej, który charakteryzuje się zestawem korzystnych właściwości. Woda alkaliczna lepiej wchłania się do organizmu, w efekcie dobrze dotleniając komórki. Jej działanie odkwasza organizm i wspomaga usuwanie toksyn, zapobiega atakowaniu organów przez wolne rodniki, wzmacnia system odpornościowy i spowalnia proces starzenia.

Woda alkaliczna przeciwdziała takim chorobom jak cukrzyca, dna moczanowa i otyłość oraz pomaga w walce z chronicznym zmęczeniem. Badania naukowe wskazują, że może także wpływać na nasze zdrowie psychiczne. Woda alkaliczna działa antystresowo, poprawia nastrój i dodaje energii do działania. Napój ten wykazuje także właściwości antyalergiczne. Jak widać, picie wody alkalicznej pozwoliłoby nam uniknąć wielu chorób i schorzeń, zanim jeszcze zdążą się rozwinąć w naszym organizmie.

Jak uzyskać wodę alkaliczną?

Wodę alkaliczną możemy wytworzyć sami w jonizatorze wody lub zakupić w wersji butelkowanej. Niestety, butelkowana woda o pH zasadowym jest trudno dostępna w sklepach, potrafi też kosztować duże pieniądze. Dodatkowo butelkowana woda alkaliczna szybko wytraca swoje pozytywne właściwości. Najlepiej zawsze spożywać wodę alkaliczną w ciągu ok 12 godzin od jej wytworzenia, dlatego też warto zainwestować we własne urządzenie.

Jak działa jonizator wody? Urządzenie poddaje wodę procesowi elektrolizy. Wokół elektrod w zbiorniku urządzenia dochodzi do reakcji elektrochemicznej, która rozdziela wodę na dwie frakcje – wodę kwasową i zasadową, czyli właśnie alkaliczną. Co bardzo ważne, zarówno woda alkaliczna, jak i kwasowa nadają się do użytku. Wodę alkaliczną najlepiej przeznaczyć do picia. Woda kwaśna ma natomiast znakomite właściwości oczyszczające. Może być stosowana do mycia ciała, twarzy i włosów lub w kuchni do mycia owoców i warzyw. Sprawdzi się także do sprzątania, gdyż nie zostawia smug ani zacieków. Bywa również stosowana w leczeniu poparzeń pokrzywami i ukąszeń owadów.

Jaki jonizator wody wybrać?

Aby w pełni cieszyć się korzyściami z wody alkalicznej, należy zainwestować w odpowiednie urządzenie wysokiej jakości. W naszym sklepie znajdziesz sprawdzone i popularne jonizatory wody od zaufanych producentów, jak marki Biontech lub Rio.

Dostępne są również jonizatory wody, podłączane do wody bieżącej. Jonizatory przepływowe zawierają jednocześnie filtr wody, dzięki czemu mamy gwarancję, że nasza woda będzie miała nie tylko odpowiednie pH i związane z tym właściwości, lecz również będzie wolna od fizycznych i chemicznych zanieczyszczeń.

Sprawdź naszą ofertę i wybierz najlepszy jonizator wody dla swoich potrzeb!

https://mediasklep24.pl/12-jonizatory-wody

Podobał Ci się ten wpis?

Kliknij gwiazdkę aby ocenić!

Średnia ocena 4.5 / 5. Ile głosów: 4

Bądź pierwszy, który oceni ten artykuł 🙂

Przepraszamy, że ten artykuł nie był dla Ciebie przydatny 🙁

Ale możemy go poprawić!

Możesz nam napisać jak możemy uczynić go lepszym?