Zdrowa dieta bez ryb i owoców morza

Dieta bez ryb zadowoli wszystkich zwolenników zdrowego stylu życia, którzy nie przepadają za smakiem i zapachem ryb. To również świetne rozwiązanie dla osób z nietolerancją pokarmową i alergią na białko rybne oraz metale ciężkie. Wybierając dietę bez ryb, można do woli cieszyć zmysły aromatem ulubionych dań. A przy wyborze odpowiedniej kaloryczności zestawu – również zdrowo zrzucić kilka zbędnych kilogramów.

Czym jest cateringowa dieta bez ryb?

Dieta bez ryb to propozycja dla osób, które chcą zupełnie wykluczyć ryby ze swojego jadłospisu. Powodem mogą być określone upodobania smakowe, preferencje żywieniowe, nietolerancje i poważniejsze alergie, a nawet określona ideologia. Zazwyczaj jadłospis „bez ryb” nie zawiera również żadnych sosów, past czy dodatków przygotowanych na ich bazie. A także skomponowany jest w taki sposób, by nie zawierał owoców morza.

Ponieważ ryby i owoce morza to jedne z podstawowych źródeł cennego, łatwo przyswajalnego białka, witamin A, E i D, minerałów i kwasów omega-3, dieta bez ryb musi być tak sformowana, by uwzględniać wszystkie te składniki, pozyskując je z innych źródeł. Doskonałe będą dobrej jakości mięso, jaja, sery i produkty zbożowe oraz orzechy, ziarna, oleje i oliwy – źródła nienasyconych kwasów tłuszczowych.

Dieta bez ryb dla smakoszy i alergików

Catering dietetyczny „bez ryb” to najlepszy wybór dla osób, które nie lubią charakterystycznego zapachu ani smaku ryb i owoców morza. Zestawy tego typu oferuje kilka wiodących na rynku marek cateringowych, w tym LightDiet. Decydując się na opcję diety bez ryb, można być pewnym, ze wśród zamówionych posiłków nie znajdzie się żadne danie, które nie spełnia naszych żywieniowych preferencji.

Dla alergików i osób uczulonych na białko ryby dieta bez ryb będzie natomiast obowiązkowym wyborem. Objawy alergii mogą okazać się bardzo niebezpieczne, dlatego w przypadku wszelkich nietolerancji wykluczenie ryb z diety to konieczność. Choć powszechnie ryby uznawane są za wartościowy składnik pożywienia, niestety często zawierają również toksyczne dioksyny, bifenyle, ołów czy rtęć. Dlatego wskazane jest ich unikanie przez osoby uczulone na metale, a w nadmiarze – przez kobiety w ciąży i małe dzieci.

Świetnie zbilansowana dieta bez ryb z dostawą do domu

Zamawiając dietę bez ryb, można być pewnym, że świetnie zbilansowane posiłki pozbawione tego składnika codziennie dotrą wprost pod nasze drzwi. Dokładnie takie jak trzeba – bez rybnych dodatków i specyficznego, nielubianego przez wiele osób smaku i zapachu. Ponieważ ryby stanowią niskoprocentowy dodatek wielu jadłospisów, standardowa dieta bez ryb nie będzie znacznie różnić się od klasycznego menu. Produkty rybne zastąpią w niej po prostu inne zamienniki dobrze przyswajalnego białka.

Świetnie skomponowane jadłospisy bez ryb znaleźć można w bogatej ofercie LightDiet. Przy pomocy specjalistów w dziedzinie żywienia, powstają tam pełnowartościowe menu o idealnych proporcjach składników odżywczych oraz makro i mikroelementów. Dieta bez ryb LightDiet pomoże odżywić ciało, zrzucić wagę, a nawet uzupełnić brakujące witaminy i minerały. Pozwoli cieszyć się zdrowymi daniami, bez obaw, że któregoś dnia spotka nas niemiła niespodzianka.

Podobał Ci się ten wpis?

Kliknij gwiazdkę aby ocenić!

Średnia ocena 3.7 / 5. Ile głosów: 3

Bądź pierwszy, który oceni ten artykuł 🙂

Przepraszamy, że ten artykuł nie był dla Ciebie przydatny 🙁

Ale możemy go poprawić!

Możesz nam napisać jak możemy uczynić go lepszym?