Dieta pudełkowa – czy warto się na nią zdecydować?

Od paru lat świadomość żywieniowa w społeczeństwie wzrasta. Chcemy odżywiać się nie tylko smacznie, ale też dobrze i zdrowo. Czasem wydaje się, że zdrowa dieta musi się wiązać z wieloma wyrzeczeniami, mało smacznymi potrawami albo ogromem czasu spędzanym codziennie w kuchni. A przecież nie każdy ten czas ma. Nie każdy też potrafi lub chce gotować, albo odpowiednio bilansować codzienną dietę. Jeśli taka sytuacja jest nam znana, to z pomocą przychodzi nam catering dietetyczny znany też pod nazwą dieta pudełkowa.

Co to jest catering dietetyczny?

Przede wszystkim jest to bardzo wygodne rozwiązanie dla osób zapracowanych lub nielubiących spędzać czasu w kuchni, które jednocześnie chcą, aby ich posiłki były zdrowe, smaczne i wartościowe. Często catering Skierniewice jest kojarzony z dietą odchudzającą, ale to nie jest cała prawda. Różne warianty diety mogą nam pomóc utrzymać prawidłową wagę lub nawet na wadze przybrać jeśli zachodzi taka potrzeba. Mogą z niego korzystać osoby wymagające specjalnej diety ze względu na zdrowie np. diabetycy lub osoby z nietolerancjami pokarmowymi: glutenu czy laktozy – zyskując pewność, że ich codzienne menu będzie zdrowe i smaczne a przede wszystkim bezpieczne. Oferta obejmuje także diety np. dla sportowców – o zwiększonej kaloryczności, wegetarian i wegan, matek karmiących, lekkostrawne diety niskowęglowodanowe, wysokobiałkowe czy niskotłuszczowe. Oferty poszczególnych firm nieco się różnią dlatego przed dokonaniem ostatecznego wyboru najlepiej przejrzeć je indywidualnie lub skontaktować się z wybraną firmą cateringową.
Jedzenie pudełkowe to 5 posiłków dziennie: I śniadanie, II śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja. W zależności od wybranej przez nas opcji posiłki mają różną kaloryczność, jednak są to dania lekkostrawne, przygotowywane na świeżo z pełnowartościowych produktów. Oprócz posiłków stałych pojawiają się także koktajle owocowo-warzywne dostarczające cenne witaminy i błonnik niezbędny do prawidłowego metabolizmu.

Jak zamówić dietę pudełkową?

Zamówić dietę jest bardzo łatwo – wszystko, co potrzebne znajduje się na stronie internetowej wybranej przez nas firmy cateringowej. Pierwszym krokiem jest wybranie właściwego dla nas wariantu diety – może to być to co lubimy najbardziej, albo to czego tak naprawdę dopiero chcielibyśmy spróbować. W kalendarzu zaznaczamy ilość dni, na którą zamawiamy dietę – przy czym nie musi to być np. cały miesiąc – można zamówić posiłki np. na 1 – 2 dni. Jeśli dopiero zaczynamy naszą przygodę z jedzeniem pudełkowym, warto najpierw zamówić na krótszy okres i spróbować czy posiłki są takie, jak oczekiwaliśmy. Po zamówieniu zakup opłaca się przelewem on-line i już można tylko czekać na naszą dostawę.

W jaki sposób dostarczane są posiłki?

Bardzo sprawnie i prosto! Każdego dnia o wybranej przez nas godzinie, specjalnym transportem chłodniczym, dostarczane są nam dzienne posiłki pod wskazany przez nas adres. To niekoniecznie musi być adres domowy – dla zapracowanych, spędzających długie godziny w pracy odpowiednim będzie adres biurowy. Firma cateringowa dostarcza nasze menu tam, gdzie go potrzebujemy.

Jaka jest cena cateringu dietetycznego?

W zależności od wybranego wariantu cena za 1 dzień wynosi od 50 do 70 złotych. Przy dłuższych zamówieniach kwota ta może być niższa o parę złotych za dzień. Czy to jest dużo? Pierwszą myślą jest, że owszem tak! Ale! Jeśli posiłki mają być zdrowe, pełnowartościowe i zawsze świeże muszą być przyrządzone z wysokiej jakości produktów. Czy kupując ekologiczne albo bezglutenowe produkty indywidualnie w sklepie zapłacilibyśmy mało? Oczywiście, że nie. A jednocześnie zwróćmy uwagę na to, ile żywności w naszej kuchni jednak się marnuje. No i policzmy jeszcze czas wykonania, gaz, prąd, wodę czy zużycie sprzętu. Przy takim spojrzeniu cena diety pudełkowej jest już znacznie bardziej przystępna. A w obecnych, trudnych czasach pandemii, kiedy przebywanie w zatłoczonych sklepach może być zagrożeniem dla naszego zdrowia, zwłaszcza dla osób starszych i chorych jedzenie pudełkowe wydaje się być rozwiązaniem doskonałym.

Gotowanie może być pasją! Pamiętajmy, że to jednak nie tylko codzienne „stanie” przy garnkach. Gotowanie zaczyna się od zaplanowania menu na kolejny dzień lub tydzień, sporządzenia listy zakupów, wyjazd do sklepu, porównywanie cen, przynoszenie ciężkich toreb do domu i pakowanie wszystkiego do szafek – a także mycie, obieranie, krojenie, siekanie, sprzątanie i mycie garnków. To naprawdę może być pasją! Jeśli jednak nie jest to naprawdę, warto zastanowić się nad korzystaniem z cateringu pudełkowego – diety, która zapewnia, że nasze codzienne posiłki będą regularne, świeże, zdrowe, pełnowartościowe i pyszne.

Podobał Ci się ten wpis?

Kliknij gwiazdkę aby ocenić!

Średnia ocena 3 / 5. Ile głosów: 2

Bądź pierwszy, który oceni ten artykuł 🙂

Przepraszamy, że ten artykuł nie był dla Ciebie przydatny 🙁

Ale możemy go poprawić!

Możesz nam napisać jak możemy uczynić go lepszym?