Co powinna zawierać zdrowa dieta?

Zdrowa dieta powinna być stosowana przez wszystkich ludzi, jednak coraz częściej można spotkać się ze stwierdzeniem, że oni tego nie potrzebują. Zamiast odpowiednich składników zajadają się fast foodami, chipsami i popijają wszystko colą lub alkoholem.

W ten sposób prowadzą do powolnej destrukcji własnego organizmu, która po kilku latach zaczyna objawiać się nadwagą, otyłością i innymi schorzeniami, jak na przykład problemami w układzie sercowo-naczyniowym. Warto zatem postawić na edukację od najmłodszych lat i wpajać dzieciom, jak istotne jest komponowanie pełnowartościowych posiłków i co powinny one zawierać.

(https://fit-catering.pl/catering-dietetyczny-zory/ – catering dietetyczny Żory)

  1. Piramida żywieniowa
  2. Jakie składniki odżywcze powinna zawierać zdrowa dieta?
  3. Catering dietetyczny

(Catering dietetyczny Rybnik – https://fit-catering.pl/catering-dietetyczny-rybnik/)

Piramida żywieniowa

Nowa piramida żywieniowa zawiera jedną istotną zmianę, o której pewnie niewielu jeszcze wie. Mianowicie, na samym jej szczycie znajduje się aktywność fizyczna, a dopiero na kolejnych miejscach można znaleźć konkretne składniki zdrowej diety. Nie powinno to dziwić, gdyż umiarkowany trening biegowy czy siłowy korzystnie wpływa na funkcjonowanie całego organizmu. Między innymi można zaobserwować lepszą wydolność krążeniowo-oddechową, a także zwiększoną odporność układu immunologicznego na różnego rodzaju infekcje bakteryjne i wirusowe.

(https://fit-catering.pl/catering-dietetyczny-bielsko-biala/ – Bielsko Biała Catering)

Na kolejnych miejscach nie może zabraknąć oczywiście warzyw i owoców, które zawierają w sobie najwięcej witamin i minerałów, które także są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Na kolejnych pozycjach znajdują się jeszcze produkty zbożowe, takie jak płatki, czy chleb pełnoziarnisty, a także nabiał. Dopiero na samym końcu można znaleźć mięso, tłuszcze i ryby. Spoglądając na taką piramidę żywieniową, można skomponować zdrową dietę, która powinna być uzupełniona jeszcze o picie wody, herbaty i kawy, ale bez cukru.

Jakie składniki odżywcze powinna zawierać zdrowa dieta?

Ludzki organizm jest skomplikowany i potrzebuje wielu składników, które pozwolą mu prawidłowo funkcjonować w codziennym życiu. Wiele osób rezygnuje jednak z tłuszczy, które nie powinny być eliminowane z diety. Zdrowa dieta powinna więc dostarczać mu ich w odpowiedniej ilości z dodatkiem białka, węglowodanów oraz witamin, mikro- i makroelementów. Kuchnia polska jest o tyle fantastyczna, że pozwala skomponować wyśmienite posiłki na podstawie zasad piramidy żywieniowej.

W zdrowej diecie powinny się zatem znaleźć warzywa i owoce, które będą dodawane do każdego posiłku. W ten sposób można pokryć całkowite zapotrzebowanie na witaminę C oraz substancje przeciwutleniające. Produkty zbożowe takie jak chleb pełnoziarnisty, płatki owsiane, czy też kasze i ryż, to bogate źródło energii niezbędnej do wykonywania codziennej pracy. Natomiast produkty mleczne zawierają najważniejszy budulec kości, czyli wapń oraz witaminę D. Na sam koniec powinno się dodać także różnego rodzaju mięso, które ma wysoką zawartość białka odpowiedzialnego za budowanie mięśni.

Catering dietetyczny

Dla osób, które mają problemy ze skomponowaniem własnych posiłków, poleca się korzystanie z usług firm prowadzących catering dietetyczny. Jest to bardzo dobre rozwiązanie pozwalające zaoszczędzić czas i niekiedy pieniądze. Dostarczane dania są zawsze świeże i składają się z najwyższej jakości naturalnych składników.

Catering dietetyczny stał się modny dzięki sportowcom, którzy wypromowali tę usługę. Niegdyś była ona zarezerwowana tylko dla nich, jednak od kilku lat można zobaczyć, że coraz więcej osób korzysta z takiej formy zdrowego żywienia.

Materiał sponsorowany

Podobał Ci się ten wpis?

Kliknij gwiazdkę aby ocenić!

Średnia ocena 4 / 5. Ile głosów: 3

Bądź pierwszy, który oceni ten artykuł 🙂

Przepraszamy, że ten artykuł nie był dla Ciebie przydatny 🙁

Ale możemy go poprawić!

Możesz nam napisać jak możemy uczynić go lepszym?